Možná si ještě vybavíte, že když jsme šli v roce 2018 poprvé jako samostatné hnutí do komunálních voleb, naše motto znělo „Žít, ne pouze bydlet“. Vždy, když to šlo, tak jsme se tímto mottem řídili a organizovali pro občany Peček a Velkých Chvalovic mnoho různých akcí. Přijměte tedy naši pozvánku na následující akce:

 

ČTVRTEK 15.9.2022 přednáška v šapitó v Havránkově mlýně  - Pečecké divadlo do roku 1945  - přednáší  PhDr. Libor Vodička, PhD.

SOBOTA 17.9.2022 FOOD FESTIVAL VELKÉ  

Pro více informací o těchto akcích, prosím, sledujte facebookovou stránku Naše Pečky nebo naše webové stránky na www.nasepecky.cz. Na všech uvedených akcích se také budete moct potkat se členy našeho hnutí, kteří si rádi vyslechnou Vaše názory a připomínky k dění ve městě nebo odpoví na jakékoliv Vaše dotazy. Těšíme se na setkání!

 

JIŽ PROBĚHLÉ AKCE:

2022

SOBOTA 10.9.2022 již 7. FARMÁŘSKÉ TRHY

SOBOTA 3.9. 2022 již tradiční GARÁŽOVÝ VÝPRODEJ

NEDĚLE 28.8.2022 OD 20,30 LETNÍ KINO V HAVRÁNKOVĚ MLÝNĚ - MOJE SLUNCE MAD 

NEDĚLE 28.8.2022   SÁŇKOVAČKA V LÉTĚ - naše již tradiční veselá akce v parku 

 ÚTERÝ 23.8.2022 PŘEDNÁŠKA S PROMÍTÁNÍM  - SV. FRANTIŠEK Z ASSISI A POČÁTEK RENESANCE OD 19 HOD. V HAVRÁNKOVĚ MLÝNĚ

 

2021

16.10.2021 - Farmářské trhy

Dovolujeme si Vás pozvat najiž 5. Farmářské trhy v Pečkách, kde budete mít opět možnost zjistit, co zemědělci z okolí vypěstovali a řemeslníci vyrobili. Z pochutin se můžete těšit na med, česnek, jablka, mléčné výrobky, brambory, víno, kávu, uzeniny, limonády nebo mák, ale čekají vás například i látkové výrobky, keramika nebo zdravá výživa a spoutu dalšího! Přesně jak to od farmářských trhů očekáváte.

Odkaz na událost na facebooku:  https://fb.me/e/1mj64je30 

 

18.9. Food festival ve Velkých Chvalovicích

 

4.9. Garážový výprodej & Farmářské trhy

Sáňkovačka v létě

15.8. Přijďte si se svými dětmi užít příjemné letní odpoledne na Pečeckou „sáňkovačku“ v našem městském parku. Jako hlavní atrakce připravujeme obří vodní skluzavku. Na místo si můžete přinést vlastní deky a jídlo a zapojit se tak do komunitního pikniku, při kterém si můžeme příjemně přátelsky posedět a popovídat.

Garážový výprodej jaro 2021

5.6.

Obrázek [Garazak 2021.jpg] 

2020

Podzimní sázení stromů směrem na Kostelní Lhotu

7.11.

Farmářské trhy & Vyhlášení Pečinu 2020

3.10.

Promítání dokumntárních filmů s debatou

1.10.

Obrázek [Promitani podzim 2020.jpg]

Milada v souvislostech

28.6.

Jarní sázení stromů směrem na Tatce

28.3. 

Promítání dokumntárních filmů s debatou

17.3. 

Obrázek [Promitani jaro 2020.jpg]

 

2019

 

Podzimní sázení stromů Pečky & Dobřichov 

9.11.

 

Benefiční koncert

27.9.

 Obrázek [Beneficni koncert 2019.jpg]

 

Farmářské trhy & Vyhlášení Pečinu 2019

Dne 21. 9. se uskutečnil 2. ročník svatováclavských farmářských trhů. Počasí nám vyšlo skvěle, farmáři nás opět nezklamali, bylo z čeho vybírat. Nabídka zboží byla jistě pestrá, takže si mohl každý přijít na „své“. Poděkování patří nejen městu, ale i místním podnikatelům, kteří ochotně umožnili farmářům přivést k jejich stánkům elektřinu. Již dnes se těšíme na příští ročník. U příležitosti Farmářských trhů jsme také pět vyhlásili výsledky ankety Pečin roku. Máme za sebou druhý ročník této ankety a i letos se řada z vás zapojila, abyste společně vybrali ten “největší počin”. Z celkem došlých 141 hlasů vzešel celkem jasný vítěz - EKOtým místní základní školy pod vedením paní učitelky Kateřiny Čiháhové. Byla to opravdu dobrá volba. Nejen pro hlasující, ale především pro naše děti. Uznání a obdiv ale samozřejmě zaslouží i pomyslné druhé a třetí místo pro obnovu sochy T. G. Masaryka odhalenou v rámci oslav výročí sto let republiky a akci výsadba sto stromů. Vylosovanou hlasující je paní Lenka Štěpánková, která se může těšit na drobnou odměnu. Už dnes ale otevíráme Pečin roku 2020. Těšíme se na Vaše tipy. 

 

Food Festival ve Chvalovicích

Dne 14. září 2019 se v době sobotního oběda (11-14 hod.) konal ve Velkých Chvalovicích u hřiště 2. ročník Food Festivalu, na kterém obyvatelé Peček a Velkých Chvalovic i jejich přátelé a známí z bližších či vzdálenějších obcí nabízeli a ochutnávali své dobroty. Ochutnat se dalo slané i sladké, polévky, domácí mexické tortilly, vegetariánská jídla, nakládaný hermelín, slané koláče nebo naopak masové speciality, včetně klobás či grilované krkovice. Ze sladkého potom různé druhy koláčů, cukroví, dále také muffiny, vafle a palačinky. Nechyběla káva, víno a burčák z místní pečecké Vinotéky ROKO, pivo a limo z místní hospody u hřiště. Jak jsme již zmínili, jednalo se teprve o druhý ročník této akce, i tak byla návštěvnost velká, naštěstí akci přálo i počasí. Stejně jako vloni se stoly a lavice pro konzumenty rychle zaplnily a po nabízených dobrotách se jen zaprášilo. Pořádající sdružení Naše Pečky velmi děkuje všem zúčastněným, ať již na straně nabízejících, tak na straně ochutnávajících za jejich účast, dále děkuje společnosti RE-MAX realitní služby za zapůjčení skákacího hradu pro děti, které byly z této atrakce nadšené, a zejména velké díky patří fotbalistům z Velkých Chvalovic, kteří nejen že poskytli zázemí a vše pomohli připravit, ale také pomohli v průběhu akce zajišťovat její hladký průběh. Věříme, že příští ročník bude mít přinejmenším stejný úspěch jako ten letošní. I letos měl Food Festival charitativní rozměr, kdy výtěžek z něho poputuje na naší sokolovnu. Děkujeme všem za příspěvky, ať návštěvníkům, tak prodávajícím, kteří se vzdali svých výdělků a přispěli tím na opravu sokolovny. Příspěvky dosáhly výše 6.129 Kč, za které ještě jednou touto cestou všem přispěvatelům moc děkujeme.

Obrázek [Food festival 2019.png]

 

Garážový výprodej podzim 2019

7.9.

Zpátky do školy

1.9.

Letní sáňkovačka

25.8.

Sbírka pro Sokolovnu

U příležitosti rodinné pouti Mašinka jsme dne 25.5. uspořádali sbírku s prodejem našich balónků, jejíž výtěžek jsme věnovali Pečeckým Sokolm, kteří shánějí vlastní prostředky k tomu, aby mohli rekonstruovat místní Sokolovnu. Celkem se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 10.067 Kč a k tomu dalších 2.405 Kč na dobrovolném vstupném na vodárnu. Díky všem, kdo se přičinili!

Obrázek [Masinka 2019.png]

 

Benefiční koncert pro Notre-Dame

28.7. 

 

Garážový výprodej jaro 2019

27.4. 

 

Propaganda jako zbraň

Ve středu 3. 4. 2019 jsme v Kulturním středisku Pečky od 19.00 hodin debatovali s investigativním novinářem a spisovatelem Ondřejem Kundrou. Naším tématem byla propaganda. Česko je pod silným vlivem dezinformační kampaně. Ovlivnila prezidentské volby, denně zasahuje do našich životů. Kdo ji organizuje a co jsou jeho cíle? Jak se proti lžím ve veřejném prostoru bránit? Jak dezinformace poznat, jak se v dnešních médiích vyznat? Kundra je dlouholetým členem redakce týdeníku Respekt. Ve svých textech se soustředí primárně na politická témata, dezinformace, hoaxy a propagandu. Letos mu byla udělena prestižní cena Ferdinanda Peroutky.

 

Jarní promítání filmů v KD Pečky 

Na jaře 2019 proběhlo další promítání filmů v Pečkách. Nově jsme navázali spolupráci se dvěma filmovými festivaly – Země na talíři a Expediční kamerou. Zatímco Expediční kamera nabízí filmy o dobrodruzích a pro dobrodruhy, Země na talíři je festival věnující se odpovědnému zemědělství, klimatu, půdě…. Celou sérii promítání otevřel 21.3. film K oblakům vzhlížíme, nejlepší dokumentární film roku 2014 (Český lev, Festival Ji.hlava), na film jsme navázali debatou s předním odborníkem na vzdělávání – Tomášem Feřtkem. O týden později, 28.3. jsme viděli film Brčka, který pojednával o tom, jaké škody na životním prostředí dokážou napáchat plastová brčka. Hostem promítání byla Viktorie Tenzerová – zástupkyně ředitele Glopolis, organizátorka filmového festivalu Země na talíři, spoluorganizátorka projektu Neplýtváme tím, co jíme, do kterého je zapojena i ZŠ Pečky.

První dva čtvrtky v dubnu nás čekaly filmy filmového festivalu Expediční kamera. Do Kulturního domu vtrhl 4. 4. adrenalin v podobě výlezu stěny s náročností 8+ lezkyní Maureen a výpravy na peruánsko-brazilskou hranici k indiánskému kmenu Matsés… 11. 4. nás pak čekal prvovýstup na horu Tupendeo v Himalájích a výprava 3 dobrodruhů na Nový Zéland. Jejich plán byl 300km na kolech a kajacích, ale zemětřesení před odjezdem jim mění plány… Hosté byli místní. Vodák Miloslav Loudil, kajakář z Hronětic, který s kajakem projezdil Evropu a Ekvádor a dobrodruh z Dobřichova Jonáš Procházka, outdoorový nadšenec který projel nejen Arménii, o které nám vyprávěl.  

 

ScioCamp v Pečkách

23.3.

 

Beseda na téma D R O G Y ? ! ?

27.2.

 

2018

Rybova mše 

10.12.

 

Ustavující zastupitelstvo města 

Dne 14.11.2018 proběhlo v KD Pečky ustavující zastupitelstvo města Pečky na období 2018-2022. 

Do rady města byli zvoleni: paní Šárka Horynová (NAŠE PEČKY), pan Tomáš Vodička (NAŠE PEČKY), pan Jaroslav Železný (PEČKY PEČÁKŮM) a Jiří Katrnoška (ČSSD).
1. místostarostkou byla zvolena paní Bc. Iveta Minaříková (NAŠE PEČKY) a 2. místostarostkou paní Mgr. Blanka Kozáková (NAŠE PEČKY). Starostkou města byla zvolena paní Mgr. Alena Švejnohová (NAŠE PEČKY).
Druhého místostarostu jsme navrhli a prosadili vzhledem k tomu, že náš program, který ve volbách podpořilo téměř 40% voličů, vyžaduje personální posílení radnice.
Předsedou kontrolní komise byl zvolen pan Milan Paluska (ODS) a předsedou finančního výboru pan Tomáš Vodička (NAŠE PEČKY). Kontrolní komisi jsme posílili na 7 členů tak, aby byla zajištěna maximální transparentnost nového vedení města.
Odměny zastupitelů bylo také nezbytné projednat, neboť platná výměra skončila s dosavadním zastupitelstvem. Navýšením odměn členů zastupitelstva jsme narovnali stav, kdy dosavadní zastupitelé pobírali pouze 43% odměny a místostarosta 82% odměny. Nyní budou všichni zastupitelé pobírat odměnu ve výši 80% odměny platné od 1.1.2019 za jednu nejvýše hodnocenou funkci, kterou zastávají. Vzdali jsme se zákonné možnosti sčítat odměny za jednotlivé funkce.
Panu starostovi Urbanovi se dostalo opakovaně ovací ve stoje a poděkování za práci pro město.
Je nám ctí začít pro město ihned pracovat a budeme s vámi v pravidelném kontaktu.
 
 Obrázek [Ustavujici zastupitelstvo.png]

 

Parkourový trénink pro děti

V neděli 11. 11. 2018 proběhla ve školní tělocvičně ukázková lekce Parkouru. Během více jak dvouhodinového tréninku se děti dozvěděly spoustu zajímavých věcí. Protože lektoři z IN MOTION ACADEMY jsou profesionálové, začínalo se samozřejmě seznámením s bezpečnostními pravidly. Pak lekce pokračovala praktickým cvičením. 14 dětí bylo rozděleno do dvou skupin, takže opravdu všechny byly po celou dobu v pohybu. Ohlasy byly vynikající. O pokračování mají zájem nejen ti, kteří se zúčastnili, ale i mnoho dalších, na které se tentokrát nedostalo. Budeme se tedy snažit, aby Parkour v Pečkách nebyl jen ukázková lekce. Chtěli bychom, aby to byla jedna z dalších možností, které mohou dětem v Pečkách přinést aktivní pohyb a radost ze sportu. 

Obrázek [Parkour treninnk.png]

 

Uctění památky válečných veteránů

Děkujeme účastníkům naší pietní vzpomínky a Ondřejovi Schulzovi, že si pro naše mladší účastníky připravil přehledný výklad historických událostí.

Obrázek [Ucteni pamatky veteranu 2018.png]

 

Promítání dokumentárních filmů v Pečkách 

Na podzim 2018 proběhlo další promítání dokumentárních filmů. 11. října jsme zahájili podzimní promítání filmem Návrat do Osvětimi. Film, ale hlavně následná debata s pamětníkem tehdejších událostí, byla velkým zážitkem pro všechny, kdo dorazili. A to včetně žáků naší školy a dalších pečeckých teenagerů. Celková účast se blížila k 50 divákům. 18. října jsme zhlédli film Švéd v  žigulíku. Navzdory tomu, že Česká televize tento film uvedla 2 dny před naším promítáním, se nás sešlo v malém sále kulturního domu kolem 25. Debata s  Liborem Dvořákem a jeho příběhy z dnešního Ruska pobavily. Filmový festival bude pokračovat 1. listopadu snímkem Migrace. Tento snímek ukazuje toto v Čechách omílané téma z netradičního úhlu tří mladých lidí, kteří žijí v  Německu, ale vlastně neví, zda dosáhli toho, po čem toužili. Host/é pro tento film jsou stále v jednání. Podzimní promítání zakončíme filmem Cikáni jdou 20. stoletím s  následnou přednáškou a debatou s Dušanem Slačkou, historikem Muzea romské kultury. Průměrná návštěvnost byla kolem 30ti návštěvníků. Za nejzajímavější bylo všemi hodnoceno promítání filmu o Osvětimi a následná debata s Felixem Kolmerem. Překvapivě, nejmenší návštěvnost byla na film a debatu o migraci. Návštěvníky bylo promítání filmů hodnoceno kladně a tak již pracujeme na programu pro příští rok. 

 

Výsadba 100 stromů v Pečkách 

Velké poděkování patří všem stromařům, kteří přišli, v rámci akce Výsadby 100 stromů k  výročí republiky v  Pečkách, vysadit své adoptované stromky. O víkendu 19. – 21. 10. se podařilo vysadit 9 hrušní a  13 třešní podél cyklostezky mezi Pečkami a Velkými Chvalovicemi. Dále dubovou Alej československých legionářů podél náhonu u Diany a  švestkovou alej mezi Pečkami a  Tatcemi - od přejezdu k  „zazděné jeptišce“. Každý strom má své jméno, které si kolemjdoucí může přečíst na cedulce umístěné na kůlu u stromku. Bližší informace k probíhajícímu projektu lze nalézt na webu: http://pecky.jan.tax/alej. V listopadu nás čeká výsadba aleje ořešáků. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se projektu aktivně zúčastnili a také všem, kteří nás podporovali. Za příspěvek děkujeme také organizaci Sázíme stromy. 28. 10. se uskutečnilo slavnostní setkání účastníků projektu a vysazení posledního stromku – třešně u benzinky. Také odhalení pamětní desky a malé občerstvení. Na časté dotazy odpovídáme: „Ano, podobnou akci máme v  plánu i  na příští rok – bližší informace včas zveřejníme.“ „Ano, zalévání stromů je domluveno s MěÚ Pečky a Správou údržby silnic. Pokud vy sami máte chuť svůj stromek zalévat, je lepší větší zálivka (cca 40 l) ke stromku 1 x 2 týdny, než každý den vylít ke stromku 1,5 l lahev vody.“ Tak ještě jednou velké DÍKY a přejme si, ať stromky rostou a  ať jsou k  nim příroda i lidé vstřícní a ohleduplní. 

 

Výročí vyhlášení republiky v Pečkách 

V neděli 14. 10. 2018 se sešlo přes 50 lidí před radnicí a připomnělo si vyhlášení československé republiky. Ondřej Schulz připomněl tehdejší události a přečetl úryvek z dobového tisku, jehož originál byl na místě k nahlédnutí. Poté jsme si užili krásné představení školního dramatického kroužku. Následovalo poděkování našim předkům za jejich odvážný čin. A pak už nastala volná debata v kroužcích - vzpomínky, občerstvení....

 

Svatováclavské farmářské trhy & vyhlášení Pečinu roku 2018

Jak jinak než tradičně... Ve spolupráci s  městem Pečky a  kulturním střediskem jsme si dovolili pro občany našeho města a  Velkých Chvalovic uspořádat farmářské trhy. Ty se konaly u  příležitosti oslav svátku sv. Václava a 100 let od vzniku republiky. Soudě dle návštěvníků trhů, ale i  prodávajících farmářů a drobných řemeslníků byly trhy úspěšné. Bylo příjemné slyšet, jak milí lidé u  nás žijí, jak pěkné náměstíčko-park u  nás máme. Návštěvnost předčila mnohá očekávání. O  stánky a  samotný prodej v  nich byl velký zájem, otevřeli jsme jich celkem 15. Velký dík patří všem „stánkařům“, jmenovitě: p. Poppovi, pí. Crkalové, pí. Balounové, pí. Andresové, p. Klimešovi, pí. Honsové, p.Zajícovi, p. Košíkovi a Kozákovi, pí. Kameníkové, p. Mikulščákovi, pí. Šestbeurové, pí. Štelové, pí. Ahnelové,pí. Boušové a p. Drahošovi. Ráda bych také poděkovala panu Hanzelínovi, panu Sedláčkovi, panu Šrámkovi za profesionální přístup a spolupráci, díky které se nám podařilo trhy úspěšně realizovat. Velký dík patří také panu Ferencovi, který vypomohl při problémech s  vypadávající elektřinou. Děkuji všem členům Naše Pečky, kteří mi byli nápomocní a pomohli mi s přípravami a samotnou realizací - díky kamarádi. Děkuji své rodině. I sám svatý Václav nám „zajistil“ hezké počasí. Doufám, že tyto trhy nebyly na dlouhou dobu poslední, a že se brzy společně potkáme. 

Máme za sebou 1. ročník soutěže, ve které vy sami rozhodujete o jejím vítězi. Již samotná nominace je úspěchem a  oceněním snahy a  práce vynaložené pro naše město. V letošním roce byly nominované tři počiny, ze kterých na základě vašeho hlasování vyšel nakonec jeden vítěz. Jednak to byly Inspirativní aktivity Vzdělávacího centra Pečecka, o které se velkou měrou zasluhuje paní Jana Kusá. Dále byla možnost hlasovat pro Realizaci opravy varhan v  kostele sv. Václava. Poslední volbou bylo Založení FITPECKY paní Radany Honsové. Celkem se zúčastnilo 158 hlasujících, kteří jako vítěze 1. ročníku zvolilo Založení FITPECKY. Pomyslná stříbrná medaile je pro Inspirativní aktivity Vzdělávacího centra Pečecka. A na třetím místě skončila Realizace opravy varhan v kostele sv. Václava. A ještě jedna vítězka měla důvod k radosti. Byla to paní Jitka Knebortová, která byla mezi hlasujícími vylosována a získala symbolickou odměnu. Do 30. 6. 2019 nezapomeňte posílat své nominace do dalšího ročníku této ankety. Těším se, že se příští rok, opět v rámci farmářských trhů, potkáme na vyhlášení Pečinu roku 2019.

 

 Obrázek [trhy 2018.jpg]

 

Benefiční koncert

Ve čtvrtek 27.9.2018 zahrála paní prof. Jitka Chaloupková v kostele sv. Václava v Pečkách na varhany díla J.S. Bacha, A. Dvořáka, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho  a dalších mistrů. Celé vybrané vstupné bude použitona opravu  kostelních oken.  Děkujeme velmi srdečně paní profesorce Chaloupkové, které bez nároku na odměnu  zahrála, paní Šárce Velké, která koncert technicky a odborně zajistila a všem, kteří zakoupením vstupenky přispěli k dobré věci. Věříme, že se v hojném počtu sejdeme na dalším benefičním koncertě i příští rok.

 

Veřejná debata II

Děkujeme všem účastníkům veřejné debaty o našem volebním programu a prioritách, která se konala v pondělí 17.9. v domě s pečovatelskou službou v Pečkách. Bylo nám ctí představit naše kandidáty a naše plány nejen klientům DPS, ale i řadě obyvatel Peček, kteří přišli s dotazy i náměty. Město přátelské k seniorům je jednou z našich priorit. 


Ale stejně nám většinu času spotřeboval obchvat, bezpečnost ve městě a transparentní radnice. Ono vlastně jenom přejít silnici je v tomhle provozu pro méně pohyblivé občany problematické. 

Jsme rádi, že senioři hodnotí naše priority pro rozvoj města jako správně zvolené!

Obrázek [41913596_657080971359559_7886790330442317824_n.jpg]

 

Garážový výprodej podzim 2018

V sobotu 15.9. proběhl v Havránkově mlýně v Pečkách již pátý Garážový výprodej. Prodeje se účastnily téměř dvě desítky prodejců  a velké množství nakupujících. Kupovalo se, prodávalo se a směňovalo se po celou dobu konání. Atmosféru příjemně dotvářelo podávané občerstvení. Těšíme se zase na jaře. O termínu Vás budeme informovat na www.gvpecky.cz, na našem facebooku a na plakátech.  Za organizátory akce Alena Švejnohová 

 

Obrázek [GVpodzim2018.jpeg]

 

Food Festival ve Velkých Chvalovicích

V době nedělního oběda (11-14 hod.) se dne 9.9.2018 konal ve Velkých Chvalovicích u hřiště 1. ročník Food Festivalu, na kterém obyvatelé Peček a Velkých Chvalovic i jejich přátelé a známí z bližších či vzdálenějších obcí nabízeli a ochutnávali různé pochutiny a dobroty.

Ochutnat se dalo slané i sladké pečivo, polévky, vegetariánská jídla, slané koláče nebo naopak masové speciality, včetně klobás. Ze sladkého potom různé druhy koláčů, minizákusků, bábovek i čokoládových jednohubek. Nechyběla káva, víno a burčák z místní pečecké Vinotéky ROKO a pivo a limo z místní hospody u hřiště. Kromě již zmíněné vinotéky ROKO na akci nabídla své Chačapuri (chlebové placky plněné sýrem) i paní Brejchová z Dobřichova.

Byť se jednalo o první ročník této akce, návštěvnost byla velká, brzy se stoly a lavice pro konzumenty zaplnily a po nabízených dobrotách se jen zaprášilo. Děkujeme všem zúčastněným, ať již na straně nabízejících, tak na straně ochutnávajících za jejich účast a skvělou atmosféru, dále děkuje společnosti RE/MAX realitní služby za zapůjčení velkého skákacího hradu pro děti, které byly z této atrakce nadšené, a zejména velké díky patří fotbalistům z Velkých Chvalovic, kteří nejen že poskytli zázemí a vše pomohli připravit a v průběhu akce zajišťovat její hladký průběh po všech stránkách, ale za svůj klub na tuto akci věnovali elektrickou energii, bez které by akce nemohla proběhnout.

Jako příjemný vedlejší efekt akce byla od účastníků a návštěvníků vybraná hotovost ve výši 2.730 Kč určená na opravy či úpravy kapličky ve Velkých Chvalovicích. Věříme, že další ročník bude mít přinejmenším stejný úspěch jako ten první. Za organnizátory akce Lucie Houdková a Alena Vaz Santos

Obrázek [Food festival.png] 

 

Zpátky do školy

První zářijovou neděli se na pečeckém Sokolišti konala akce Zpátky do školy, která dětem a jejich rodičům představila nabídku kroužků a volnočasových aktivit dostupných v Pečkách a blízkém okolí.

Celkem se na akci představilo osm organizací: Dance Studio Anet, HC Poděbrady, Mateřské centrum Pramínek, TJ Spartak Pečky (volejbalový oddíl), Vzdělávací centrum Pečecka, DDM Symfonie Poděbrady, Minigolfclub Dráčata Pečky a Sokol Pečky.

Kroužky si pro účastníky akce připravili své krátké představení a poskytli informace o aktivitách plánovaných ve školním roce 2018/2019, případně o náborech do sportovních oddílů nebo jiné další důležité informace. Mnohé ze zúčastněných organizací si také pro děti připravily ukázky toho, co se budou moci v jejich lekcích naučit – ať už formou tvůrčích dílniček nebo ukázkou tance či volejbalového tréninku.

Celou akci doprovázela příjemná atmosféra, dostupné občerstvení a také v neposlední řadě soutěž pro děti v malování.

Vzhledem k vysoké návštěvnosti akce a také spokojenosti na straně zúčastněných organizací již nyní víme, že příští rok se Zpátky do školy určitě zopakuje! Děkujeme za vaši účast a těšíme se na viděnou příště. Za organizátory akce Viktorie Janáčková

Obrázek [ZdS.png]

 

Prázdninová hra "Poznej své město"

Během letních měsíců roku 2018 jsme po Pečkách a Velkých Chvalovicích připravili dvě poznávací trasy po zajímavých místech našeho města. Pro více informací, klikněte zde: http://nasepecky.cz/poznavame-mesto

 

Sáňkovačka v létě II. 

 

Pro velký úspěch jsme pro děti, a jak se nakonec ukázalo, tak i tatínky,  přichystali opět obří skluzavku -  zatím největší v Pečkách. Na rodinnou akci se přišla podívat spousta lidí a nikoho jsme nenechali dlouho sedět.

Na klouzačce bylo stále plno, tak si ostatní mohli vyzkoušet letní olympijskou hru kroket nebo společenskou hru Mölkky, kde nerozhodovala vždy jen šikovnost, ale i pěkná porce náhody. Stejně tomu bylo u velmi staré, údajně vikingské, hry Kubb. Ti nejodvážnější, což byly nejčastěji ti nejmenší, se prošli po laně nataženém mezi dvěma stromy tzv. slacklině.

A ti, kdo si přišli odpočinout, posedět nebo popovídat se sousedy, si také přišli na své. 

Než jsme však mohli vůbec začít, prošli jsme celý prostor sáňkovačky a vysbírali, co tam nepatří. Klademe si otázku, kdo a jak dobře se stará o to, aby v parku neležely použité jehly, střepy z rozbitých ampulí a lahví. Jedna z priorit, kterou máme, je, aby byl veřejný prostor bezpečně využitelný a aby komunitním akcím nemusela předcházet takhle podrobná bezpečností kontrola okolí. Veřejná prostranství města nás mají těšit, ne děsit…

 

Na závěr bych ráda poděkovala městu za posekání kopce a pečeckým fotbalistům za to, že nám již podruhé pomohli akci technicky zajistit.

 

Za Naše Pečky Iveta Minaříková 

 

Sáňkovačka v létě

 

Koho by to napadlo? No přece Naše Pečky a všechny, kdo přišli v sobotu 16. června k parkhale na pečeckou sánkovačku. A že jich nebylo málo.

Společně jsme si užili odpolední piknik v trávě a setkali se se svými sousedy a kamarády. 

Troufám si tvrdit, že nejvíc si užily děti. Kromě nafukovacích balónků si odnesly zážitky z 20-ti metrové vodní klouzačky, které se nemohly nabažit.

Díky patří trpělivému Jiřímu Švejnohovi, který se dětem na klouzačce věnoval celé odpoledne. Po zásluze si pak dal poslední jízdu :-)

Za Naše Pečky Iveta Minaříková

 

Obrázek [Sankovacka.png]

 

Naše Pečky na jedné vlně s Mašinkou

Sdružení nezávislých kandidátů „Naše Pečky“ využilo příležitosti a aktivně  se zapojilo do akce  Mašinka, kterou pořádalo dne 26.5. 2018 město Pečky.  V prostorách Havránkova mlýna předvedlo hned několik disciplin –indiány- netradiční soutěže pro děti (křesání jiskry pomocí pazourku, želvičky, hod kostmi na cíl aj.), odborný výklad na tematiku Indianství, stavbu indianské osady, projížďku na koních a výstavu historických kočárů. Po celou dobu akce bylo možné občerstvit se  pochutinami  z domácí kuchyně. Buřty byly samozřejmostí.

Poděkování patří všem, kteří se do akce zapojili. Dále všem našim podporovatelům a sponzorům. Zejména firmě Polabské uzeniny - panu Klimešovi. Největší dík patří Aleně Švejnohové, která nám poskytla prostory a zázemí pro konání celé akce.

Za Naše Pečky Jarka Heroldová 

 

Obrázek [Masinka plakat.jpg]

 Obrázek [masinka.png]

 

Uklidíme před Mašinkou

V neděli 20. května 2018 jsme s pár dobrovolníky ze sdružení nezávislých kandidátů „Naše Pečky“ prošli a uklidili několik míst v Pečkách, kde se o týden později konala akce Mašinka :)

Obrázek [uklid.png]

 

Veřejná debata: Jaké by měly Pečky a Velké Chvalovice být?

Dne 14. května 2018 jsme se sešli v KD Pečky s téměř třemi desítkami lidí z Peček a Velkých Chvalovic, kteří s námi přišli diskutovat o tématech, které je trápí, a se kterými by chtěli něco udělat. 

Představili jsme náš volební program a díky debatě nad těmito témati jsme byli schopni vidět, že problémy, které vidíme a chceme řešit v rámci našeho volbního programu jsou opravdu tématy, které řeší více obyvatel v našem okolí. Je skvělé vědět, stejně jako sdružení nezávislých kandidátů „Naše Pečky“, více lidí v našem sousedství chce město, ve kterém je radost žít. Děkujeme za Vaši účast! 

 

Během posledních několika let jsme v Pečkách, Velkých Chvalovicích a okolí zrealizovali několik zajímavých akcí, které podporují život v našem městě! Vzpomínáte si na některou z nich?