Poznáváme město PEČKY a VELKÉ CHVALOVICE

Připravili jsme pro Vás pracovní listy, které Vás mohou provést po zajímavých místech Peček a Velkých Chvalovic.

Tyto listy jsou připravené jako kvíz. Správné odpovědi označíte kroužkem nebo křížkem, případně odpověď vepište na prázdný řádek.

Procházka je rozdělena na 2 části (trasa Pečky sever a trasa Pečky jih a Velké Chvalovice). Obě ale můžete stihnout za jedno odpoledne. Můžete zvolit lehčí nebo těžší variantu.

Lehčí varianta: Vytiskněte si pracovní list a podle něj si Pečky a Velké Chvalovice projděte. Jste-li vybaveni chytrým telefonem (s libovolnou aplikací na čtení čárových kódů), můžete si na každém zastavení načíst krátké povídání, které se vztahuje přímo k tomu konkrétnímu místu. U každého místa byste měli najít malou zalaminovanou cedulku s QR kódem (budeme se snažit tyto cedulky během prázdnin obnovovat a vyhrát boj s vandalismem, ale 100% Vám přítomnost cedulek bohužel slíbit nemůžeme). Toto povídání si můžete stáhnout i dopředu z našich webových stránek.

Těžší varianta: Stáhněte a vytiskněte si pracovní list a podle něj si Pečky a Velké Chvalovice projděte a zkuste na jednotlivé otázky odpovědět.

Budeme rádi, pokud si zkusíte projít alespoň jednu z cest a napíšete nám vaše poznámky a připomínky. Rozhodně si nemyslíme, že jsme vybrali všechna zajímavá místa, která v Pečkách jsou. Stejně tak víme, že naše texty se mohou doplnit o spoustu dalších informací a dobových fotografií.

Při putování po Pečkách nezapomínejte dodržovat pravidla silničního provozu:)

Za dobové fotografie použité na našich stránkách a v pracovních listech děkujeme Petru Zavřelovi a webu https://www.pecky-virtualne.cz/

Vyplněné dotazníky, připomínky a poznámky neváhejte poslat na email: schulzondrej@seznam.cz

Miloslav Vlk, Ondřej Schulz, Tomáš Vodička

 

Trasa 1 - Severní cesta

Trasa 2 - Jižní cesta